Ocelárna KARDEMIR

Ocelárna Kardemir, která je první integrovanou železárnou a ocelárnouv Turecku, byla založena předsedou vlády panem İsmet İnönü 10. září 1939 jako jeden z projevů národní industrializace zakladatele republiky Mustafa Kemal Atatürka. 9. září 1939 byla spuštěna první vysoká pec a následující den, 10. Září 1939 vyrobili první turecké železo.

Tato ocelárna měla stěžejní vliv na rozvoj nejdůležitějších průmyslových závodů v Turecku.

Předmět dodávky společnosti KV Material

Výroba rozvaděčů SIMOPRIME pro ocelárnu Kardemir, 1. a 2. fáze.

Termín realizace: 2018 / 2019

SIEMENS /TR

Letiště Istanbul SABİHA GÖKÇEN Airport

Istanbul Sabiha Gökçen International Airport je jedním ze tří mezinárodních letišť v Istanbulu, největším městě Turecka. Nachází se 32 km jihovýchodně od centra, v asijské části Istanbulu a slouží jako domovské letiště některých aerolinek, včetně Pegasus Airlines a zároveň jako vedlejší letiště pro Turkish Airlines a Borajet.

Ačkoliv je Istanbul Airport, vzdálené 63 km na evropské straně Istanbulu, větší, Sabiha Gökçen je pořád jedno z největších letišť v zemi.

Předmět dodávky společnosti KV Material

Výroba rozvaděčů SIMOPRIME pro letiště Sabiha Gokcen Airport.

Termín realizace: 2018

SIEMENS /TR

Cementárna BARTIN

Cementárna Bartın se nachází v Západním regionu u Černého moře v Turecku. V roce 1993 byla v privatizaci prodána do soukromého vlastnictví, v roce 2005 cementárnu získala společnost SANKO.

Výrobní kapacita cementárny Bartın je 1 milion metrických tun slínku a 1,5 milionu metrických tun cementu ročně.

Předmět dodávky společnosti KV Material

Výroba rozvaděčů SIMOPRIME pro cementárnu Bartin.

Termín realizace: 2018 / 2019

SIEMENS /TR

Ma’aden Phosphate – Reaction OFF -Gas Scrubber Upgrade Project in PAP

Ma’aden patří mezi nejrychleji rostoucí těžební společnosti na světě a největší multikomoditní těžařskou  a kovodělnou společnost na Středním východě. Ušli dlouhou cestu od roku 1997, kdy byla společnost ustanovena královským nařízením s mandátem na rozvoj saudskoarabského nerostného sektoru jako třetího pilíře saudského průmyslu, po ropném a petrochemickém.

Předmět dodávky společnosti KV Material

Výroba rozvaděčů SIMOPRIME pro Ma’aden Phosphate – Reaction OFF -Gas Scrubber Upgrade Project in PAP

Termín realizace: 2019

SIEMENS /TR

QURAYYAH IPP

Qurayyah IPP (QIPP) je velká kombinovaná elektrárna (plyn, nafta) v Qurayyah v Saudské Arábii.

Projekt je vyvíjen na bázi BOO (build own operate), s financováním ze strany mezinárodních bank (HSBC, Standard Chartered, SMBC) a množstvím místních bank (Banque Saudi Fransi, National Commercial Bank, Samba, Arab National Bank, Saudi British Bank and Saudi Hollandi Bank).

Elektrárna sestává z šesti stejných zařízení dodávaných společností Siemens, každé s výstupním výkonem 654,5MW. Každý blok má konfiguraci 2+2+1, sestávající ze 2 spalovacích turbín SGT6-500F, 2 parogenerátorů s rekuperační jednotkou a 1 parní turbíny SST6-4000. Při účinnosti 52% a celkovém výkonu 3 927 MW se jedná o nejvýkonnější elektrárnu svého druhu v zemi a jednu z největších na světě.

Předmět dodávky společnosti KV Material

Výroba rozvaděčů SIMOPRIME pro elektrárnu Qurayyah IPP.

Termín realizace: 2019

SIEMENS/TR